Najnovšie na fóre
12:15|Peto
sezona 2017/2018

18:55|Georg
sezona 2017/2018

23:53|Georg
KHL Sez

Najnovší album
Výjazd do Záhrebu
 
 
Najnovšie video
 
Anketa
Veris, ze majitelia a manazment udrzi KHL na SLOVAN-e?
Neverim, ale KHL v meste chcem!

537/41%
Verim im, dokazali to po minule roky, dokazu to aj teraz.

308/23%
Chcem verit, mozno sponzorom pomoze novy zakon o sporte, lebo inak neviem...

133/10%
Je mi to jedno, za Slovanom budem stat do smrti!

118/9%
Nescem kachael, Dukla je srco moje.

108/8%
Skusme hrat EBEL, zlata stredna cesta...

121/9%
Celkom hlasovalo: 1325
Najnovšie komentáre
19:24|AJ_ja
Deň SLOVANA!

19:20|AJ_ja
AUTOBUSOVÝ VÝJAZD DO ZÁHREBU!!!

18:04|paces
Večer Mira Šatana! ĎAKUJEME!

15:26|AJ_ja
Dnes proti SKA Petrohrad, doma najbližšie až 15.11. proti Jokeritu Helsinki!

19:47|AJ_ja
Lístky do kotla na playoff!!!

Belasá armáda? Belasé trápenie... Belasá armáda? Belasé trápenie...
Belasá armáda? Belasé trápenie...
2 Oct 2015 | komentárov: 0
grilovacka.png Miesto grilovania súperových hráčov a ich fanúšikov sa viac a viac dostávame do polohy toho kuraťa na ohni, ale kuraťa bez šťavy. Belasá armáda uviazla ako armáda nacistov aj spojencov v bažinách belgických Ardén. Hráči i tréner tvrdia, že je to smola, neplní sa taktika a nemáme šťastie...nie sme odborníci prvej triedy, sme fanúšikovia a vcítiť sa do pocitov diváka, nie je to o šťastí, ani taktike, z tribún to vyzerá že na to proste nemáme a ani nechceme.
laser.jpg

Trénera Říhu si hlboko vážime, ale naozaj ten hokej vidíme inak, síce strieľame, ale ako už Rosťo Čada vravel "nahazování, to je také pliváni...je to cesta do pekel...", a niečo podobné sa deje i dnes. Flusáme na súpera ako decká v 80-tych rokoch pľuvali legendárnymi "flusátkami" a zasiahnutý, resp. väčšinou zasiahnuté - dievčatá to nijako negatívne nepocítili, naopak, ešte sa potešili záujmu...wink

pyro-hc.jpg

Naše strely nemajú presnosť, tvrdosť a niet toho kto by ich správne tečoval, clonil...je to také "plivání"...

sba-za-10-2010-065.jpg

Kombinácie, chalani, ktorí mnohí z nich sú naši priatelia, a rešpekt majú temer všetci, no prihrávky oproti iným tímom sú viac nepresné, vzadu sa s tým hráme, iste z 10 rady a vyššie je to iné ako na ľade - to nech si idú vyskúšať najväčší kritici, no i tak, niekedy je to za hranicou pochopiteľnosti.

pyro-nr.jpg

Hokej, povedzme "produkt", ktorý dnes Slovan ponúka svojim divákom, nehovoríme o fanúšikoch, je jednoducho strašný, ten hokej napriek deklaráciám proste vyzerá že je bez duše, nápadu, hokejového kumštu...trochu to pripomína dohrávanie minulej sezóny...čím ďalej tým menej sa zrážame, nejaká tá bitka? Kdeže...kde je emócia, bojovnosť? Tie vyzerajú inak...

Prehrať sa dá a Slovan by matematicky mal prehrať všetko, najnižší rozpočet = najslabší hráči...nie? Logika, matika...

modrobiele-choreo.jpg

No takto to vo svete, aj tom hokejovom nefunguje i preto Slovan bojoval dve sezóny o play off a raz sa mu to i podarilo, jedna sezóna bola nevydarená, ale i tak sme skončili 3 od dna celkovej tabuľky, čiže logika a matika šli 3 sezóny bokom a vyzerá že pôjdu i tú štvrtú.

No hráči, MY, diváci, sponzori a vedenie chcú viac, všetci chceme viac...nie je neskoro. Tak do toho viac aj dajme!

A to sa teraz netýka len borcov na ľade, ale i nás - hlavne kotolníkov, lebo takéto fandenie čo tam predvádzame, to je "jenom také pliváni a cesta do pekel", alebo do roku 2005 kedy ani kotol na Slovane de facto nebol. Šušleme tam ako retardi z Košíc, nadávame ako ufóni z Trenčína a odchádzame si vyhulovať papule ako závisláci spred Hlavnej stanice...a aby to nebolo všetko, náš charakter ostať a fandiť do konca pri nepriaznivom stave je na úrovni rozplakaného zakomplexovaného večného majstra z Košíc, Mikuláša, Popradu, morálny víťazi by to lepšie zafandili.

Čerešničkou na torte sú naše staré a ubolené kĺby, veď máme odfandené už desaťročia, tak prečo si neodísť sadnúť na boky ak je tam voľné? Prečo nezradiť kotol a atmosféru, kamarátov? Prečo nenechať torzo kotla fandiť, hučať z posledných síl? Prečo sa nedívať na to ako sa snažia, ale celkový efekt vyznie ako "Tichá noc, svätá noc"?

A pri tom týmto ľuďom klobúk dolu, to sú tí čo si zaslúžia rešpekt a obdiv.

Prečo nenechať zástavy váľať sa v pive? A máme vôbec sektorovky? Žeby napadlo niekoho ich namotať pred zápasom, pripraviť? Rozdať viac zástav, mávať s nimi? Čo to tu vlastne rozprávame...prečo by sme to robili?

Na záver by sme mali nahecovať na dnešný zápas o 19:30 proti Ufe alebo na 17:30 v nedeľu, ale serieme na to, robte si čo chcete Slovanisti i Vy "Slovanisti"...

pyro-s-ke-2010.jpg

Apropo, budúci týždeň chceme zvolať stretnutie, schôdzu členov Verných Slovanu, ale i akýchkoľvek ľudí čo majú v srdci Slovan. Musíme sa porozprávať čo chceme na štadióne robiť, či chceme bojovať za Slovan i keď sa ním momentálne veľmi nebavíme.

Dáme Vám vedieť.

P.S.: V stredu po zápase som bol v bufete Ceco a videl aj sklamaných ľudí, ale aj počul konštruktívne debaty, prekvapilo ma, že veľa ľudí si napriek všetkému večer užilo, stretlo sa s kamarátmi, dali klobásu, pivo, rečnili tam dlho po zápase, bary i reštaurácie plné, bolo živo, skoro 7.000 ľudí odchádzalo z hokeja sklamaných, no nie znechutených, akoby vnímali ten vyšší rozmer a skutočnosť, že je to len hokej a klub ako Slovan môže prehrávať aj mesiac v kuse, ale to značku SLOVAN neohrozí.

ultras-slovan.jpg

Treba mať však na pamäti, že nič netreba podceňovať, lebo už sme boli 2 x pod 7.000 fans a aby našu belasú armádu nezačali vo väčších počtoch opúšťať fanúšikovia, oni síce Slovanu drukovať neprestanú, no presunú sa k TV.

A aký je najväčší hriech v Belasej armáde? Po "opustení sa", straty viery je to DEZERCIA!!! wink

Tak dnes Slovanisti, pekný večer na Tehelnom poli.

David

Reklama
Komentáre k článku

Len registrovaní uživatelia môžu prispievať do diskusie.
» Registrácia

Login: 
angry crying laughing sad smile tongue wassat wink 

úvod |  fanklub |  foto |  fórum |  kniha návštev |  kontakt |  mapa stránky |  hore
News powered by Cute News. Webdesign (c) 2008 Xion, s.r.o. Webhosting Atlantis
Akékoľvek menenie, rozmnožovanie, verejné prezentovanie, vykonávanie, rozširovanie alebo iné používanie materiálov zo stránok www.vernislovanu.sk na verejné alebo komerčné účely bez predchádzajúceho súhlasu autorov článkov, fotografií, videoklipov, alebo iných materiálov je zakázané!
Reklama
Fanshop
Reklama
Mediálny partner
Partneri
Slovanstore - Oficiálny fanshop Verní Slovanu
 
 
Dve percentá z dane na Pravda.sk