Najnovšie na fóre
12:15|Peto
sezona 2017/2018

18:55|Georg
sezona 2017/2018

23:53|Georg
KHL Sez

Najnovší album
Najnovšie video
 
Anketa
Veris, ze majitelia a manazment udrzi KHL na SLOVAN-e?
Neverim, ale KHL v meste chcem!

886/35%
Verim im, dokazali to po minule roky, dokazu to aj teraz.

557/22%
Chcem verit, mozno sponzorom pomoze novy zakon o sporte, lebo inak neviem...

286/11%
Je mi to jedno, za Slovanom budem stat do smrti!

289/11%
Nescem kachael, Dukla je srco moje.

275/11%
Skusme hrat EBEL, zlata stredna cesta...

253/10%
Celkom hlasovalo: 2546
Najnovšie komentáre
19:24|AJ_ja
Deň SLOVANA!

19:20|AJ_ja
AUTOBUSOVÝ VÝJAZD DO ZÁHREBU!!!

18:04|paces
Večer Mira Šatana! ĎAKUJEME!

15:26|AJ_ja
Dnes proti SKA Petrohrad, doma najbližšie až 15.11. proti Jokeritu Helsinki!

19:47|AJ_ja
Lístky do kotla na playoff!!!

Naši Slovanisti nás pripravili o posledné ilúzie spôsobom, ktorý komentovať veľmi nechceme. Skôr gratulujeme mladým Slovákom a Slovanistovi v bránke Slovenska! Naši Slovanisti nás pripravili o posledné ilúzie spôsobom, ktorý komentovať veľmi nechceme. Skôr gratulujeme mladým Slovákom a Slovanistovi v bránke Slovenska!
Naši Slovanisti nás pripravili o posledné ilúzie spôsobom, ktorý komentovať veľmi nechceme. Skôr gratulujeme mladým Slovákom a Slovanistovi v bránke Slovenska!
6 Jan 2015 | komentárov: 0
0-vernislovanu.pngNaši borci druhý krát prehrali niečo čo sa nestáva ani v juniorke, stojíme za nimi naďalej, ale venujme sa juniorke, keď sme to načali. Naši chlapci zahrali ako veľkí borci a získali bronz, k tomu im gratulujeme, potešili aj Slovanisti, hlavne Godla! Stal sa najlepším brankárom, svojho času ním bol aj Janus. Godla: "V Slovane sa mi otvorili oči".
Pred majstrovstvami sveta do 20 rokov o ňom málokto vedel. V Slovane Bratislava bol tretím brankárom, v tejto sezóne chytal v tíme Orange 20 v slovenskej extralige.

V prvom zápase slovenského tímu na šampionáte s Kanadou ho tréner Bokroš striedal po piatom obdržanom góle, zápas dokončil náhradník Okoličány.

Od víťazstva nad obhajcom titulu Fínskom však Denis Godla žiaril v bránke Slovenska. Rodák z Kežmarku sa výrazne zaslúžil o bronzové medaily nášho tímu.

Po MS 20 ho organizátori vyhlásili za najužitočnejšieho hráča celého turnaja, stal sa aj najlepším gólmanom šampionátu podľa rozhodnutia direktoriátu a akreditovaní novinári ho zaradili do All Star tímu.

Jozef Golonka, legendárny útočník československej reprezentácie a Slovana Bratislava, člen Siene slávy Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) i SZĽH: "Je to obrovský úspech, s ktorým sa nepočítalo. V prvom rade sa treba poďakovať rodičom týchto chlapcov, že ich viedli k hokeju, pretože dnes je ťažká doba. Chalani sa dali dokopy, aj keď prišli z rozličných kútov, chytili formu a urobili nám veľkú radosť. Prvá nakladačka od Kanady bola dosť deprimujúca, ale dostali sa z toho. Myslím si, že v tíme sme mali také tri veličiny - Réwaya zo Sparty, ktorý bol lídrom mužstva, fantastického brankára a Cehlárika. To sú hráči, ktorí stmelili mužstvo a dali ho dokopy. Chlapci sa chytili po zápase s Fínskom a hrali krásny hokej. Je to obrovský úspech byť medailistami po toľkých rokoch, ale nesmieme to preceňovať, lebo život ide ďalej. U 20-ročných je to vždy riziko, či bude v tom ročníku alebo dvoch dostatok dobrých hráčov. Urobili nám radosť, ale už teraz treba sledovať ďalších mladých hráčov, ktorí na budúci rok doplnia tento káder."

Igor Liba, bývalý československý a slovenský reprezentant, majster sveta z roku 1985: "Je to obrovský úspech pre náš hokej, najmä keď si uvedomíme, v akých podmienkach pracujeme s mládežou. Už tretiu sezónu mám otvorenú hokejovú akadémiu, takže viem, o čom to je. Na šampionáte sme prehrali iba s Kanadou a USA, ostatných súperov sme zdolali. Veľmi dôležité boli výkony brankára, vieme, ako Godla chytal. Veľa práce spravil Réway, najviac sa mi však páčil 17-ročný obranca Černák. Aj ostatní hráči hrali poctivo a disciplinovane. Páčilo sa mi, že sme sa kondične a korčuliarsky vyrovnali Kanade či Švédsku, prevýšili sme v tom Fínov a ďalšie tímy. Z tohto hľadiska boli chlapci perfektne pripravení. Veľa spravili tréneri, klobúk dole pred nimi, ako pripravili hráčov a stmelili kolektív. Chlapci pochopili, že šport je o tvrdej práci a zobrali si to k srdcu. Nesmieme však zaspať, treba využiť tento úspech. V roku 2002 po zisku titulu majstra sveta sa tiež sľubovalo, čo všetko sa bude robiť v hokeji a videli sme, ako to dopadlo. Dúfam, že ľudia, ktorí v hokeji rozhodujú, sa preberú. Treba ďalej pracovať s mládežou a dať mladým šancu. Aj 16- a 17-roční môžu hrať extraligu a posunie ich to ďalej, ako sa ukázalo napríklad u Černáka."

Zdeno Cíger, bývalý československý a slovenský reprezentant, držiteľ bronzových medailí z MS 1989, 1990 a 2003: "Je to super pre náš hokej, veľká motivácia pre chlapcov. Zasa sme sa trochu zviditeľnili, čo je dobre, lebo sme mali pocit, že nám to trochu upadá. Chalani hrali na šampionáte veľmi dobre, kolektívne, bojovne. Jedno s druhým sa dalo dokopy, ku kolektívnemu výkonu sa pridal brankár, ktorý podržal mužstvo. Chalani si začali veriť, hrali disciplinovane a samozrejme boli aj tam individuality, ktoré vedeli rozhodnúť zápasy v ťažkých chvíľach. Bol to perfektný výkon, aj od trénerov. Po tomto úspechu by sme sa mali teraz zamyslieť, čo urobiť viac pre hokej, aby bola situácia lepšia a našli sa prostriedky, aby sme udržali šport na úrovni. Hokej je náš národný šport, treba ho podporiť, najmä mládež."

Nebolo by vôbec zlé, keby Godla dostal šancu aj v KHL, asi by to motivovalo aj zvyšok tímu hrať a brániť na 100%. Vo štvrtok a v sobotu ak niekto máte nervy, cestujte za Slovanom, alebo sledujte TV. Uvidíme aký cirkus nám pripraví wink

Špeciálne ďakujeme našim fandom v Záhrebe, ktorý fandili a veľkú časť zápasu prekričali aj domácich. Super ľudia!

A Vám chlapci na ľade držíme palce a veríme, že Slovan v KHL neurobí hanbu a dohrá ligu so cťou. Pome Slovan!

Reklama
Komentáre k článku

Len registrovaní uživatelia môžu prispievať do diskusie.
» Registrácia

Login: 
angry crying laughing sad smile tongue wassat wink 

úvod |  fanklub |  foto |  fórum |  kniha návštev |  kontakt |  mapa stránky |  hore
News powered by Cute News. Webdesign (c) 2008 Xion, s.r.o. Webhosting Atlantis
Akékoľvek menenie, rozmnožovanie, verejné prezentovanie, vykonávanie, rozširovanie alebo iné používanie materiálov zo stránok www.vernislovanu.sk na verejné alebo komerčné účely bez predchádzajúceho súhlasu autorov článkov, fotografií, videoklipov, alebo iných materiálov je zakázané!
Reklama
Fanshop
Reklama
Mediálny partner
Partneri
Slovanstore - Oficiálny fanshop Verní Slovanu
 
 
Dve percentá z dane na Pravda.sk